Warning: fopen(counter.txt): failed to open stream: Permission denied in /opt/www/hosting/o/ospzbereze.wlodawa.pl/licznik.php on line 3 Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /opt/www/hosting/o/ospzbereze.wlodawa.pl/licznik.php on line 4 Warning: rewind() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /opt/www/hosting/o/ospzbereze.wlodawa.pl/licznik.php on line 9 Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /opt/www/hosting/o/ospzbereze.wlodawa.pl/licznik.php on line 10 Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /opt/www/hosting/o/ospzbereze.wlodawa.pl/licznik.php on line 12 OSP Zbereże

Sugestia odnośnie wyposażenia

dodano 2006-11-28

Z roboczą wizytą w OSP Zbereże przebywał w ostatnim czasie międzynarodowej klasy specjalista w dziedzinie pożarnictwa starszy nadinspektor Nicwaznego. Po zapoznaniu się ze sprzętem w jaki wyposażeni są nasi strażacy i w oparciu o najnowsze osiągnięcia zaprezentowane na targach INTERSCHUTZ przedstawili nam docelowy model wyposażenia strażaków naszej jednostki.

Model który prezentujemy został zaakceptowany przez zarząd naszej OSP do realizacji w roku 2007.

"Do wyposażenia strażaka XXI wieku należy lekkie ubranie ochronne wykonane z PBI-Gold, przewody aparatów powietrznych wykonane w osłonie firmy Nomex, łączność cyfrowa, pas strażacki z urządzeniem AMS służącym do transmisji danych oraz z czujnikiem bezruchu monitorowanym ze stanowiska kierowania, kontrola aparatów oddechowych i kontrola biometryczna, kamera termowizyjna umieszczona na hełmie. Kamera połączona jest siecią ze stanowiskiem kierowania i dzięki temu obraz z miejsca akcji transmitowany jest do stanowiska kierowania.

Poczynania strażaka przyszłości będą w znacznej większej mierze kontrolowane, zarówno pod katem sprawności sprzętu ale także możliwości fizycznych strażaka. Ponadto dąży się do tego aby rota nacierająca stanowiła " przednie oko" kierownika akcji."

starszy nadinspektor Nicwaznego